Rady a doporučení pro cestování s karavanem

Vážení zákazníci,
chtěli bychom vám poradit, co je třeba dodržet, aby jste se vyvarovali problémům před, během i po vrácení zapůjčeného karavanu a tím zabránit nepříjemnostem, které by vás mohly potkat. Pronájem karavanu přináší sice určitá rizika, ale jestliže jste s nimi dostatečně seznámeni, není se čeho bát.

Ať se jedná o jakoukoliv akci, pro kterou si karavan půjčíte (rodinná dovolená, sportovní či kulturní akce, výlet kamarádů, atd.), je třeba vždy zapřemýšlet nad řidičským uměním a schopnostmi řidičů, kteří budou řídit auto s karavanem. Jízda s karavanem má určitá specifika, která jsou od řízení samotného osobního vozu trochu odlišná. Za autem táhnete břemeno, které je vaší součástí. Na to je třeba myslet po celý čas řízení, hlavně při předjíždění, brždění, objíždění překážek provozu, atd… K tomu je dobré využít celé posádky, která řidiči v tomto aktivně pomáhá.

Před jízdou je NUTNÉ si přečíst všeobecné podmínky půjčení karavanu a tím předejít nedorozuměním, která by mohla nastat a třeba i zapříčinit zbytečné poplatky při vrácení karavanu.

Aby jste mohli karavan táhnout za vaším vozem s řidičským oprávněním skupiny "B", je důležité dodržet podmínku, že hmotnost soupravy nesmí překročit 3 500 kg! Při překročení hmotnosti soupravy přes 3 500 kg je nutné mít ještě řidičské oprávnění skupiny "E"!!!

Před půjčením karavanu zkontrolujte stav vašeho vozidla, hlavně pak závěsného zařízení a funkčnost zásuvky. Karavan má 13-ti polovou zásuvku, jestliže máte 7-mi polovou, půjčíme vám redukci. V technickém průkazu vašeho vozidla si zkontrolujte hodnotu přípustné hmotnosti bržděného přívěsného vozíku.

Přebírání karavanu:

Pro tento úkon počítejte s cca 60 minutami vašeho času. Doporučujeme zde, aby se přebrání karavanu zúčastnili alespoň dvě osoby, které s karavanem budou cestovat. Věnujte prosím tomuto velkou pozornost, protože je to velmi důležitá část při předávání, při které dostanete i předávací protokol. V protokolu bude uvedeno o jaký karavan se jedná včetně jeho celkového stavu, vybavení a případných poškození, provedeme zápis o funkčnosti všech spotřebičů, plynových zařízení, elektroinstalace, zásuvek, tažného zařízení, atd. Z tohoto protokolu budeme vycházet při vrácení karavanu s tím, že se posoudí stav při předání a po vrácení. Je ve vašem zájmu, aby protokol byl úplný. Jestliže se budete domnívat, že v protokolu něco chybí, či není zaneseno, rádi to s vámi doplníme a potvrdíme. Veškeré odchylky od protokolu při vrácení karavanu se budou řešit na místě. Všechna poškození, šrámy, či ztráty vybavení budeme chtít uhradit od vás, pokud to nebude součástí pojistné smlouvy. V případě pojistné události se budete podílet spoluúčastí 10%, nejméně však 10tis.kč. Jednoduše řečeno, škody do 10tis.kč hradí nájemce. Takové situace jsou nepříjemné pro obě strany, výmluvy v těchto případech neobstojí, co bude v protokolu zapsáno, to je dáno. Poškození, ztráty nad rámec tedy jsou ve vaší režii. Nechceme z vás tahat peníze navíc, rádi bychom jen, aby byl karavan co nejdéle funkční a k dispozici v pěkném stavu pro další zákazníky, kteří si chtějí také užít svou dovolenou. Prosíme vás tedy o velikou opatrnost a důslednost při manipulaci s půjčeným karavanem.

Další doporučení:

Během cestování s karavanem mějte na mysli, že je to dosti rozměrný prostředek. Délka je cca 7, šíře cca 2,3 a výška 2,7 metru. Je tedy potřeba s tímto počítat při veškeré manipulaci. Ať je to prujezd podjezdy, pod římsami, mostky. Samozřejmě i při manévrech v autokempech, tábořištích, atd., při dálkových cestách na trajektech, horských přejezdech, atd. Také je třeba myslet na omezenou rychlost, což je v případě našeho karavanu 100 km/h.

Bohužel, i karavany bývají předmětem zájmu nenechavců a zlodějů. Prosíme vás, aby jste nenechávali obytný přívěz bez dozoru na volných prostranstvích, odlehlých místech, atd. I třeba nákup v supermarketu se může stát osudným a znepříjemnit celou dovolenou. Proto je dobré, aby alespoň jeden člen posádky zůstal v blízkosti karavanu a dohlédl na něj. V žádném případě nenechávejte na viditelném místě vaše osobní a cenné věci, když už musíte nechat karavan bez dozoru. Lehce to přiláká zloděje, který může poškodit karavan a následně vaše věci odcizit.


Doporučujeme, spolupracujeme

Chystáte se cestovat s malými dětmi? Možná se Vám bude hodit kvalitní autosedačka, cestovní postýlka, golfky, hračky na ven, či různé potřeby pro kojence a maminky. To vše pořídíte ve spřáteleném e-shopu Timy.cz.

Cesta karavanem je splněním vašich svobodných snů!
Tvorba webu Unigena